Szkolenia-archiwum

Relacje ze szkoleń zostały zamieszczone na stronie Koła pod adresem:

www.facebook.com/pzitslublin


FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA

W dniach 7-8 marca w Warszawie w Centrum Targowym MT Polska odbyły się targi organizowane przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Wraz z kołem oraz studentami II stopnia wzięliśmy w nich udział i podsumować można krótko - było warto! Ilość wystawców była ogromna co pozwoliło nam zapoznać się z rynkiem, nowymi technologiami proponowanymi przez specjalistów z branży oraz ofertami i szkoleniami skierowanymi dla studentów.

Szkolenie ISTA 27.01.2017

w dniu 27.01.2017 (piątek) w godzinach 10-12 w sali 101 odbyło się szkolenie  w zakresie: Indywidualne zarządzanie zużyciem ciepła – czy się opłaca?

Prowadzący szkolenie: mgr inż. Jarosław Lizut, firma ISTA

Szkolenie HERZ 19.01.2017

W czwartek 19. stycznia odbyło się na naszym wydziale szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela firmy HERZ z zakresu regulacji hydraulicznej instalacji CO.
Zostały omówione aspekty regulacji hydraulicznej, przegląd zaworów termostatycznych, regulacyjnych, równoważących, a także zasada działania oraz ich wpływ na eksploatację instalacji centralnego ogrzewania.

Szkolenie TECE dnia 18.11.2016

Dnia 18 listopada na naszym Wydziale w sali 207 odbyło się szkolenie poprowadzone przez przedstawicieli firmy Tece. Uczyliśmy się na nim obsługi programu InstalSoft służącego do projektowania instalacji ogrzewania oraz instalacji sanitarnych. Wspólnie wykonaliśmy prosty projekt ogrzewania podłogowego i grzejnikowego dla 2 kondygnacyjnego domu jednorodzinnego. Naświetliło nam to możliwości jakie daje program oraz zapoznało z jego podstawowymi funkcjami.

Szkolenie TECE dnia 20.05.2016

Szkolenie zostało przeprowadzone przez przedstawiciela firmy TECE, pana Artura Majewskiego, doradcę do spraw technicznych i projektowych. Projektowaliśmy ogrzewanie podłogowe na parterze i tradycyjne grzejnikowe na piętrze na przykładowym podkładzie w programie Instal-Therm. Ponadto szkolenie obejmowało ogólną prezentację firmy oraz jej produktów, a także szczegółową prezentację systemów rur, które wykorzystywane były w późniejszym przykładzie projektowym. Odbywało się w sali 210 na naszym wydziale i trwało ok. 5 godzin. Brało w nim udział 12 osób.

Szkolenie LINDAB, 17.05.2016

Podczas szkolenia pan Maciej Borkowskiego – specjalista ds. Produktu Lindab ICS zaprezentował m.in. możliwości domeny LindQST – domeny wspierającej etapy projektowania instalacji wentylacyjnych oraz podstawowe funkcje programu CADvent – program wspierający projektowanie instalacji wentylacyjnych.
Szkolenie trwało ok. 5h i odbywało się w sali 111, wzięło w nim udział 25 osób.
Szkolenie zakończyło się wystawieniem przez firmę LINDAB certyfikatów zaświadczających o uczestnictwie w ww. szkoleniu.

Szkolenie ZYMETRIC dnia 13.05.2016

Przeprowadzone zostało przez przedstawiciela firmy Zymetric, Pana Tomasza Wójtowicza. Dotyczyło zapoznania członków Koła Młodych Inżynierów przy PZiTS z zasadami projektowania instalacji klimatyzacji oraz wentylacji z omówieniem poszczególnych systemów. W ramach szkolenia Prowadzący przedstawił dostępne na rynku rozwiązania z branży HVAC oraz omówił jakie systemy preferowane są do danego typu obiektów, czy to biurowych, czy handlowo-usługowych. Po zakończeniu szkolenia zostały przygotowane odpowiednie certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.
Prezentacja trwała 5 godzin. Rozpoczęła się o godzinie 9:00 w Sali nr 101 na Wydziale Inżynierii Środowiska. Na szkoleniu obecnych było 30 osób.

Szkolenie UPONOR dnia 20.04.2016

Podczas szkolenia przedstawiono zasady projektowania ogrzewania płaszczyznowego, praktyczne zalecenia do projektowania oraz przykłady zrealizowanych projektów wraz ze zdjęciami wykonanych systemów w tych obiektach. Następnie omówiono posługiwanie się programem InstalTherm podczas projektowania przykładowego systemu ogrzewania podłogowego w budynku jednorodzinnym. 
Szkolenie trwało 3 godziny od 8:30 do 11:30. Odbyło się w sali nr 421 na Wydziale Inżynierii Środowiska. W szkoleniu brało udział 14 osób.