Szkolenia-archiwum

Relacje ze szkoleń zostały zamieszczone na stronie Koła pod adresem:

www.facebook.com/pzitslublin

-------------------------------

-------------------------------

Coś o kotłach, coś o palnikach - szkolenie firmy Riello

18 listopada 2019 o 16:00 – 17:30; miejsce: sala 101, Wydział Inżynierii Środowiska PL, Lublin

-------------------------------

Warsztaty PZITS 2019- Warsztaty Pracy Projektanta i Rzeczoznawcy Instalacji Sanitarnych

2-4 październik 2019; miejsce: Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty, ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

-------------------------------

Wizyta techniczna: Renowacja Chatki Żaka w zakresie branży sanitarnej

13 czerwiec 2019;  miejsce: ul. Radziszewskiego 16, Lublin

-------------------------------

Wizyta techniczna: Jak powstają polskie grzejniki kanałowe? Wizyta w firmie Verano

30 maj 2019;  miejsce: ul. Vetterów 7A, Lublin

-------------------------------

Wyjazd techniczno-naukowy: Wyprawa na Wrocławice (Wrocław + Katowice)

4-6 kwiecień 2019;  miejsce: Wrocław + Katowice 

-------------------------------

Szkolenie techniczno-produktowe prowadzone przez przedstawicieli firmy Promat na temat ochrony przeciwpożarowej w budownictwie.

12 marca 2019 o 14:00 – 16:00 miejsce: sala 116, Wydział Inżynierii Środowiska PL, Lublin

-------------------------------

Szkolenie firmy UPONOR- projektowanie c.o. w Instal-therm i OZC

15 lutego 2019 o 10:30 – 15:30 miejsce: sala 211, Wydział Inżynierii Środowiska PL, Lublin

-------------------------------

Podwieczorek z Inżynierem – rozmowy z inż. Mirosławem Kabatem

21 listopad 2018 o 16:00 – 18:00 miejsce: Tifosi, ul. Okopowa 5, Lublin 

-------------------------------

Wizyta techniczna w istniejącym budynku wielorodzinnym z zakresie rozwiązań branży sanitarnej (kotłownia gazowa, hydrofornia,  pomieszczenie zasobników c.w.u.,  instalacja c.o. grzejnikowa w mieszkaniu)

20 listopad 2018 o 9:30 – 11:15 miejsce: ul. Zielone Wzgórze, Lublin 

-------------------------------

Szkolenie dotyczące pracy projektanta i aspektów projektowania konkretnych systemów przeciwpożarowych firmy SMAY

24 kwietnia 2018 o 14:00 – 16:30  miejsce: sala 116, Wydział Inżynierii Środowiska PL, Lublin

-------------------------------

Debata "Kariera Młodego Inżyniera"

19 kwietnia 2018 o 16:00 – 18:30 miejsce: Aula, Wydział Inżynierii Środowiska PL, Lublin

-------------------------------

Szkolenie Projektowanie instalacji wentylacyjnych w nakładce CADvent - firma Lindab

data: 8.12.2017   miejsce: Wydział Inżynierii Środowiska PL, Lublin

Szkolenie dotyczyło wspomagania projektowania instalacji wentylacyjnych w programie CADvent. Studenci ćwiczyli wykonanie przykładowego projektu instalacji oraz poznali szczegółowe wskazówki do projektowania i dodatkowe sposoby  na usprawnienie procesu zarówno rysowania jak i obliczeń hydraulicznych. W szkoleniu wzięło udział 20 studentów, w tym 16 członków KM PZITS.

-------------------------------

Udział w warsztatach “‘BIM - Akademia Efektywnego Projektowania”

data: 17.10.2017   miejsce: Hotel Focus, Lublin
Podczas warsztaty komputerowych “Projektowanie w Autodesk Revit MEP w myśl idei BIM” zaprezentowane zostały podstawowe funkcje programu Revit oraz sposób trasowania instalacji i nadawania obiektom parametrów takich jak wymiary lub projektowany przepływ. Omówione zostały systemy ogrzewania obiektów budowlanych na przykładzie produktów Flowair, odwodnienia liniowe przy użyciu produktów firmy Hauraton oraz rozwiązanie węzła sanitarnego w budynku modułowym. W warsztatach wzięło udział 8 członków KM PZITS przy WIŚ PL.

-------------------------------

Udział w seminarium "Nowe instalacje w budownictwie zrównoważonym"

data: 12.10.2017   miejsce: sala konferencyjna Gala, Lublin

Na seminarium przedstawiony został system ogrzewania podtynkowego - Walltherm oraz system sanitarny z polibutylenu Terrain SDP. Przedstawione zostały także najnowsze technologie do ochrony instalacji wody użytkowej i instalacji grzewczej. W seminarium wzięło udział 23 członków KM PZITS przy WIŚ PL.

-------------------------------

Udział oraz wolontariat podczas międzynarodowej konferencji Healthy Buildings 2017 współorganizowanej przez Politechnikę Lubelską

data: 2-5.07.2017  miejsce: Politechnika Lubelska, Lublin

Tematem konferencji naukowej były zagadnienia związane z jakością powietrza wewnętrznego. Nasi członkowie mieli okazję do wysłuchania wystąpień naukowców oraz doktorantów z całego świata dotyczących m.in. budynków zeroenergetycznych, wpływu zanieczyszczeń chemicznych na zdrowie i komfort ludzi, efektywnej energetycznie modernizacji budynków istniejących oraz nowych materiałów i rozwiązań w budownictwie. W konferencji wzięło udział 10 członków KM PZITS przy WIŚ PL.

-------------------------------

Spotkanie z Przewodniczącym Oddziału Lubelskiego PZITS oraz wręczenie legitymacji członkowskich nowym członkom Koła Młodych

data: 8.06.2017  miejsce: Politechnika Lubelska, Lublin

W spotkaniu wzięło udział 48 członków KM PZITS przy WIŚ PL.

-------------------------------

Szkolenie Regulacja instalacji wodnych - firma Honeywell

data: 1.06.2017   miejsce: Politechnika Lubelska, Lublin

Szkolenie dotyczyło regulacji instalacji i zabezpieczenia antyskażeniowego. Przedstawiciele firmy Honeywell przedstawili zasady działania i doboru różnych zaworów używanych w instalacjach wodnych a także przedstawili wymagania oraz zalecenia do wyboru kategorii zaworów antyskażeniowych. W szkoleniu wzięło udział 19 członków KM PZITS przy WIŚ PL.

-------------------------------

Udział w konferencji Kliwent Event organizowanej przez Koło Naukowe Klivent z Akademii Górniczo-Hutniczej

data: 18-19.05.2017   miejsce: AGH, Kraków

Kliwent Event jest spotkaniem studentów, pracowników naukowych i przedstawicieli firm branżowych związanych z ogrzewnictwem, wentylacją, klimatyzacją i chłodnictwem. Pierwszego dnia nasi członkowie wzięli udział w wybranych warsztatach dotyczących m.in.: zasad projektowania systemu wentylacji strumieniowej i oddymiania garaży - Jet Thrust oraz zastosowania belek chłodzących w wentylacji, źródeł chłodu, klimatyzacji sal operacyjnych, zabezpieczeń przeciwpożarowych, energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji, sterowania wentylacją w pomieszczeniach laboratoryjnych oraz rozwiązania systemowe dla wentylacji bytowej. Podczas części seminaryjnej poruszono takie tematy jak: zasilanie urządzeń wentylacji pożarowej, system wentylacji jednorurowej dla budownictwa wielorodzinnego HICS, metody wykorzystania energii słonecznej do podniesienia efektywności energetycznej układów. W konferencji wzięło udział 22 członków KM PZITS przy WIŚ PL.

-------------------------------

FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA

W dniach 7-8 marca w Warszawie w Centrum Targowym MT Polska odbyły się targi organizowane przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Wraz z kołem oraz studentami II stopnia wzięliśmy w nich udział i podsumować można krótko - było warto! Ilość wystawców była ogromna co pozwoliło nam zapoznać się z rynkiem, nowymi technologiami proponowanymi przez specjalistów z branży oraz ofertami i szkoleniami skierowanymi dla studentów.

-------------------------------

Szkolenie ISTA 27.01.2017

w dniu 27.01.2017 (piątek) w godzinach 10-12 w sali 101 odbyło się szkolenie  w zakresie: Indywidualne zarządzanie zużyciem ciepła – czy się opłaca?

Prowadzący szkolenie: mgr inż. Jarosław Lizut, firma ISTA

-------------------------------

Szkolenie HERZ 19.01.2017

W czwartek 19. stycznia odbyło się na naszym wydziale szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela firmy HERZ z zakresu regulacji hydraulicznej instalacji CO.
Zostały omówione aspekty regulacji hydraulicznej, przegląd zaworów termostatycznych, regulacyjnych, równoważących, a także zasada działania oraz ich wpływ na eksploatację instalacji centralnego ogrzewania.

-------------------------------

Szkolenie TECE dnia 18.11.2016

Dnia 18 listopada na naszym Wydziale w sali 207 odbyło się szkolenie poprowadzone przez przedstawicieli firmy Tece. Uczyliśmy się na nim obsługi programu InstalSoft służącego do projektowania instalacji ogrzewania oraz instalacji sanitarnych. Wspólnie wykonaliśmy prosty projekt ogrzewania podłogowego i grzejnikowego dla 2 kondygnacyjnego domu jednorodzinnego. Naświetliło nam to możliwości jakie daje program oraz zapoznało z jego podstawowymi funkcjami.

-------------------------------

Szkolenie TECE dnia 20.05.2016

Szkolenie zostało przeprowadzone przez przedstawiciela firmy TECE, pana Artura Majewskiego, doradcę do spraw technicznych i projektowych. Projektowaliśmy ogrzewanie podłogowe na parterze i tradycyjne grzejnikowe na piętrze na przykładowym podkładzie w programie Instal-Therm. Ponadto szkolenie obejmowało ogólną prezentację firmy oraz jej produktów, a także szczegółową prezentację systemów rur, które wykorzystywane były w późniejszym przykładzie projektowym. Odbywało się w sali 210 na naszym wydziale i trwało ok. 5 godzin. Brało w nim udział 12 osób.

-------------------------------

Szkolenie LINDAB, 17.05.2016

Podczas szkolenia pan Maciej Borkowskiego – specjalista ds. Produktu Lindab ICS zaprezentował m.in. możliwości domeny LindQST – domeny wspierającej etapy projektowania instalacji wentylacyjnych oraz podstawowe funkcje programu CADvent – program wspierający projektowanie instalacji wentylacyjnych.
Szkolenie trwało ok. 5h i odbywało się w sali 111, wzięło w nim udział 25 osób.
Szkolenie zakończyło się wystawieniem przez firmę LINDAB certyfikatów zaświadczających o uczestnictwie w ww. szkoleniu.

-------------------------------

Szkolenie ZYMETRIC dnia 13.05.2016

Przeprowadzone zostało przez przedstawiciela firmy Zymetric, Pana Tomasza Wójtowicza. Dotyczyło zapoznania członków Koła Młodych Inżynierów przy PZiTS z zasadami projektowania instalacji klimatyzacji oraz wentylacji z omówieniem poszczególnych systemów. W ramach szkolenia Prowadzący przedstawił dostępne na rynku rozwiązania z branży HVAC oraz omówił jakie systemy preferowane są do danego typu obiektów, czy to biurowych, czy handlowo-usługowych. Po zakończeniu szkolenia zostały przygotowane odpowiednie certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.
Prezentacja trwała 5 godzin. Rozpoczęła się o godzinie 9:00 w Sali nr 101 na Wydziale Inżynierii Środowiska. Na szkoleniu obecnych było 30 osób.

Szkolenie UPONOR dnia 20.04.2016

Podczas szkolenia przedstawiono zasady projektowania ogrzewania płaszczyznowego, praktyczne zalecenia do projektowania oraz przykłady zrealizowanych projektów wraz ze zdjęciami wykonanych systemów w tych obiektach. Następnie omówiono posługiwanie się programem InstalTherm podczas projektowania przykładowego systemu ogrzewania podłogowego w budynku jednorodzinnym. 
Szkolenie trwało 3 godziny od 8:30 do 11:30. Odbyło się w sali nr 421 na Wydziale Inżynierii Środowiska. W szkoleniu brało udział 14 osób.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17