Aktualności

12 grudnia 2017

Targi „Czysta woda Chiny + WATERCHEM 2017” w Szanghaju

Miło nam poinformować Państwa, że w dniach 20-22 listopada 2017 r., wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie” oraz Zagranicznym Biurem Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju, nasz Wydział uczestniczył w targach pt. „Czysta woda Chiny + WATERCHEM 2017".


04 grudnia 2017

Prezentacja firmy Hoval

W dniu 1 grudnia 2017 roku Studenci studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska, specjalność Ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja wysłuchali wykładu przygotowanego przez Pracowników firmy Hoval.


27 listopada 2017

Studenci w Elektrowni Kozienice w Świerżach Górnych

W dniu 24 listopada 2017 roku Studenci studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska, specjalność Ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja odbyli wycieczkę do ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. z siedzibą w Świerżach Górnych koło Kozienic.


17 listopada 2017

Szkolenie techniczne dla Studentów w centrali firmy HERZ Armatura i Systemy Grzewcze

W dniach 14 – 15 listopada 2017 roku Studenci studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska uczestniczyli w szkoleniu technicznym w siedzibie firmy HERZ w Wieliczce. Studenci mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego, zobaczenia pracującej kotłowni na pellet drzewny. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty praktyczne w Laboratorium firmy.


06 listopada 2017

Dołącz do Legii Akademickiej - spotkanie informacyjne

Przyjdź na spotkanie dotyczące ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i dołącz do Legii Akademickiej. 7 listopada 2017 r. o godz. 12.00 Aula Nr 1, Wydział Mechaniczny Zapoznaj się z załączonym poniżej plakatem oraz wnioskiem o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego w ramach Legii...


20 października 2017

The 2nd International Scientific-Technical Conference WATER SUPPLY AND WASTEWATER REMOVAL designing, construction, operation and monitoring
II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna ZAOPATRZENIE W WODĘ I USUWANIE ŚCIEKÓW projektowanie, budowa, eksploatacja, monitoring

II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna poświęcona była aktualnym problemom w dziedzinie zaopatrzenia w wodę i usuwania ścieków, a także uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz obróbki osadów. Ma również promować rozwój współpracy między uniwersytetami, instytucjami badawczymi oraz przedsiębiorstwami branżowymi, a także rozwiązania służące integracji międzynarodowej nauki, edukacji i gospodarki.


18 października 2017

Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

Kochani, ogłaszamy jesienne nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej! Nowy rok akademicki to nowe wyzwania, zadania, ale też nowe pasje i przygody... może taniec ludowy będzie jedną z nich? ;) Serdecznie zapraszamy na próby naborowe 10,11,12 oraz 17,18,19 października. Startujemy o godzinie 18.00. Miejsce - Sale taneczne PL (budynek stołówki i Kazika, wejście od drugiej strony) Zabierzcie ze sobą wygodny strój i obuwie. Czekamy na Was!
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej oraz facebook.


16 października 2017

Konkursy Narodowego Centrum Nauki

Trwa nabór wniosków w konkursach Narodowego Centrum Nauki: OPUS 14, PRELUDIUM 14 oraz DAINA 1. Wnioski należy składać do 15 grudnia 2017 roku.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.ncn.gov.pl.


06 października 2017

Studia i praktyki Erasmus+ - trwa rekrutacja!

Nabór na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 trwa do 31 października 2017r. Szczegóły rekrutacji znajdują się w zakładce ERASMUS+ oraz na stronie programu .


02 października 2017

XIV Lubelski Festiwal Nauki

W dniu 26 września br., w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki, odbywającego się pod hasłem „Nauka – między tradycją a współczesnością”, Pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska zaprezentowali kilkadziesiąt projektów o zróżnicowanej tematyce w formie: wykładów, prelekcji, pokazów i warsztatów. Swoje projekty zaprezentowali również zaproszeni Naukowcy z Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.
Relacja z wydarzenia znajduje sie pod linkiem.


21 września 2017

IX Forum Inżynierii Ekologicznej

W dniach 18-20 września 2017 r. w Kazimierzu Dolnym odbyła się ogólnopolska konferencja naukowo-techniczna „IX Forum Inżynierii Ekologicznej”. Współorganizatorami konferencji byli: Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej, Wydział Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Lubelskie Towarzystwo Naukowe, Towarzystwo Gospodarki Energetycznej w Lublinie. Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Relacja z wydarzenia znajduje sie pod linkiem.


4 września 2017

Wyniki Konkursu na najlepsze Prace Dyplomowe

W dniu 2 września 2017 roku na uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Budowlanych i Dnia Inżyniera Budownictwa, które odbyło się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Wierzchowiskach k/Lublina, wręczono Dyplomy i Nagrody Laureatom Konkursu na najlepsze Prace Dyplomowe wykonane w roku akademickim 2016/2017 na kierunkach: Budownictwo na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej oraz Inżynieria Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej. Konkurs organizowany jest wspólnie z Lubelską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa w Lublinie. Zdjęcie 1, Zdjęcie 2.


7 czerwca 2017

Piknik Politechniki Lubelskiej 2017

Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, Prezes Fundacji Rozwoj, mgr inż. Krzysztof Galej oraz Prezes Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół PL inż. Stanisław Czuba zapraszają na coroczny Piknik Pracowników, Absolwentów i Studentów Politechniki Lubelskiej, który odbędzie się 23 czerwca 2017r. w ośrodku "Malibu" w Krężnicy Jarej. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie oraz na plakacie.


26 maja 2017

Płatny staż w budownictwie

Firma budowlana MKL BAU prowadzi nabór na wakacyjny staż. Chętnych do podjęcia wyzwania, zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne 31 maja (środa) o godzinie 12:00 na Wydziale Budownictwa i Architektury w Auli II. Więcej informacji znaleźć można na na stronie Biura Karier.


26 maja 2017

SEMINARIUM - Synergia technologii i energii w OZE

Stowarzyszenie Innowacyjne Rozwiązania w Energetyce wraz z Wydziałem Inżynierii Środowiska PL mają przyjemność zaprosić Studentów i Pracowników Politechniki Lubelskiej na Seminarium, którego celem jest przybliżenie problematyki wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz idei zrównoważonego projektowania w budownictwie, zapoznanie z wyzwaniami rynku wobec osób rozpoczynających ścieżkę kariery zawodowej i omówienie kwalifikacji koniecznych w przyszłej pracy. Seminarium odbędzie się 30 maja 2017 w godzinach 10:00-14:30 w Auli WIŚ.


23 maja 2017

Prezentacja oprogramowania firmy INTERsoft

W dniu 19 maja 2017 roku Studenci drugiego roku studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska wzięli udział w certyfikowanym seminarium szkoleniowym dotyczącym oprogramowania firmy INTERsoft dla projektantów wszystkich branż budowlanych, w tym instalacji sanitarnych. Zostały przedstawione funkcje użytkowe poszczególnych programów (modułów branżowych) ArCADia, które pozwalają na sporządzenie profesjonalnych dokumentacji technicznych instalacji wewnętrznych: wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych. Szkolenie prowadził Pan Mariusz Filipowicz.


22 maja 2017

Wycieczka Studentów Wydziału Inżynierii Środowiska do Niemiec

W dniach 16 – 19 maja 2017 roku Studenci studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska specjalność Ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja uczestniczyli w wycieczce do Niemiec, do nowoczesnych fabryk EBM-papst, znajdujących się w Dolinie Jagsttal. EBM-papst jest międzynarodowym koncernem produkującym silniki, pompy i wentylatory. W szkoleniu, dotyczącym optymalizacji konstrukcji wentylatorów, wzięli udział studenci czterech polskich uczelni technicznych: Politechniki Lubelskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Studenci „na żywo” zapoznali się z wszystkimi etapami produkcji wentylatorów. Ponadto zwiedzili Rothenburg oraz Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim. Wyjazd możliwy był dzięki uprzejmości firmy EBM-papst.


22 maja 2017

KONKURS na starszego wykładowcę

Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska ogłasza konkurs na stanowisko starszego wykładowcy w Katedrze Jakości Powietrza Wewnętrznego i Zewnętrznego. Więcej informacji oraz wymagania odnoszące się do kandydatów znajdują się pod linkiem.


4 maja 2017

Program stażowy „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI"

Ministerstwo Energii, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. ogłaszają nabór kandydatów na roczny, płatny staż w ramach drugiej edycji PROGRAMU STAŻOWEGO „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI".
Regulamin programu


4 maja 2017

prof. Lucjan Pawłowski- Honorowym Profesorem Politechniki Lubelskiej

Podczas tegorocznego Święta Politechniki Lubelskiej, prof. dr hab. Lucjan Pawłowski zostanie uhonorowany tytułem Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Tytuł nadawany jest profesorom o wybitnym dorobku naukowym oraz za znaczący wkład w rozwój uczelni.
Szczegóły uroczystości na plakacie.


4 maja 2017

Święto Politechniki Lubelskiej

Rektor oraz Senat Politechniki Lubelskiej zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości z okazji Święta Politechniki Lubelskiej.
Więcej szczegółów na plakacie.